Županijsko natjecanje iz njemačkog jezika

U petak, 17. 2. 2023., održano je Županijsko natjecanje iz njemačkog jezika u OŠ dr. Vinka Žganca Vratišinec. Na natjecanju je sudjelovalo 14 učenika, iz 8. b, c i d razreda naše škole, od ukupno 60 natjecatelja iz cijele županije. U kategoriji I (1. strani jezik) lista A sudjelovali su: Filip Hozjan, Pablo Srpak Šoltić, Vili Lukovnjak, Vilim Janković, Dario Kozjak, Matija Šopar, Patrik Rakić i Jan Miroslav, svi iz 8.d razreda. U kategoriji I lista B natjecala se Lana Kovač iz 8.b razreda, a u kategoriji II (2. strani jezik) sudjelovali su: Tea Hamer, Lara Hajdinjak, Nikola Dolenec, Fran Ivan Marić iz 8.b i Bela Veronika Lovrenčić iz 8.c razreda. Mentorica učenicima bila je Suzana Sklepić Šarić. Natjecanje je počelo kratkim prigodnim programom koji su pripremili učenici OŠ Vratišinec, a ravnateljica škole svima je poželjela dobrodošlicu i uspjeh. Učenici su pokazali zavidno znanje u poznavanju njemačkog jezika i postigli sljedeće rezultate: u kategoriji I lista A (1.  strani jezik) Jan Miroslav 3. mjesto, Patrik Rakić 7., Matija Šopar 7., Dario Kozjak 13. Vilim Janković 15., Vili Lukovnjak 16., Pablo Srpak Šoltić 16. i Filip Hozjan 22. mjesto. U kategoriji I lista B Lana Kovač osvojila je 3. mjesto, a u kategoriji II (2. strani jezik) Fran Ivan Marić postigao je 4. mjesto, Bela Veronika Lovrenčić 8., Nikola Dolenec 10., Lara Hajdinjak 13. i Tea Hamer 18. mjesto. Koliko je značajan njihov uspjeh, govori nam činjenica da su to učenici jednog razreda naše škole koji uče njemački kao prvi strani jezik i učenici izborne nastave njemačkog jezika 8. b i 8. c razreda koju polazi 24 učenika. Čestitke svim učenicima na postignutom uspjehu jer je uistinu znač