Proslava Dana Europe u Kući Europe u Zagrebu

Dana 9. svibnja slavi se Dan Europe povodom kojega se diljem Europe odvija niz aktivnosti i festivala. Središnja proslava u Hrvatskoj održana je u Kući Europe u Zagrebu, a u njoj su sudjelovali predstavnici naše škole; učenici Sana Cimerman, Rahela Dukić, Nikola Dolenec, Martin Krištofić i Saša Ovčarić, ravnatelj Siniša Stričak i učiteljica informatike Ivana Ružić.

Godina 2023. proglašena je godinom vještina. Posebno je važan razvoj onih digitalnih. Tim su povodom učenici naše škole predstavili kako ih oni razvijaju. Sana i Rahela predstavile su svojeg Lego robota, Martin softverski rad The Lab, a Saša i Nikola mrežnu igru za više igrača Golf 2 koja je odabrana kao najbolji softverski rad učenika osnovnih škola na državnom Natjecanju iz informatike.Siniša Stričak i Ivana Ružić predstavili su put razvoja digitalnih kompetencija sudjelovanjem u međunarodnim projektima, a posebno su predstavili iskustva, projektne rezultate i primjere dobre prakse Erasmus+ projekta ARTIE -umjetna inteligencija u osnovnoškolskom obrazovanju, prilike i mogućnosti.